Speidervigsel

Lørdag den 27. mai var det ikke bare sommeren som viste seg i menigheten. Også speiderne i Adventistkirken i Arendal ønsket å ha speidervigsel, for å presentere hva de hadde lært og gjort denne våren.

Speiderlederen introduserte alle barna og delte ut speiderskjerf og HF-merker i svømming. De 8 speiderne viste oss hvordan man lager pagodebål, førstehjelp og hvordan man kan feste to stokker sammen så de holder godt.

Menigheten fikk også lære seg å knytte en båtmannsknute med sidemann. Hadde en problem var det bare å rekke opp hånden så kom en speider og viste hvordan en skulle få det til.

To av speiderne gjennomførte også et stykke på piano, som menigheten fikk høre. Det var en flott gudstjeneste og velsignet sabbat. Tusen takk til flinke speidere!

(Klikk på bildene for stor versjon, deretter klikk på pil til høyre venstre for bildene for å bla frem eller tilbake. Klikk på krysset for å lukke visning med stort bilde.)